1987’den Günümüze Uzanan Lezzet Serüveni

Sarıbaş Süt ve Zeytin Ürünleri olarak 1987 yılında peynir üreterek başladığımız bu yolculuğa, doğal lezzetler üreterek devam ediyoruz. Sağlıklı, güvenilir gıdaların üretimi ve temini, sağlıklı beslenmenin en temel unsurudur. Bu amaçla günümüzde üreticiler, işleyiciler, taşıyıcılar, toptan ve perakende satış kuruluşlarının da dahil olduğu çeşitli gruplar, akademiler ve resmi makamlarca geliştirilmiş olan güvenilir kontrol yöntemleri ile üretim yapmaktayız.

Balıkesir ilinin verimli topraklarından beslenerek yetişen hayvanlardan elde ettiğimiz sütleri sterilize edilmiş krom tanklarla tesisimize ulaştırıp sütün peynir olma yolculuğunu başlattık.

Üretim tesisimize ulaşan sütler, alım noktasında ilgili gıda mühendisleri tarafından numuneler alınarak laboratuvar ortamında Mikrobiyoloji ve kimyasal analiz ile uygunluk testlerinden geçirilmektedir. Temizliği ve kontrolleri yapılarak uygunluğu kabul edilen sütler pastörize edilerek istenilen bölümlere sevk edilir.

Sürekli gelişen üretim teknolojilerini takip eden firmamız, eğitimli uzman kadrosu ile en sağlıklı peynirlerin üretimine destek vermektedir. Sarıbaş Süt ve Zeytin Ürünleri olarak, Balıkesir’in Burhaniye ilçesi, çevre ilçe ve köylerindeki tüm süt üreticilerinden alımla küçük üreticiyi de desteklemektedir. Bu sayede, Burhaniye’yi sütün merkezi haline getirerek tesislerinde günde 60 ton süt işlemektedir.

Ürünlerimizi daha geniş bir alanda tanıtmak amacıyla el değmeden sterilize edilmiş vakum makineleri ile ambalajlanarak yerel marketlere ve şarküterilere satış imkanı sunmaktayız. Bizler Sarıbaş ailesi olarak, tesislerimizi gelişen ve değişen dünya standartları doğrultusunda gıda güvenliği kapsamında
ISO 22000:2005, ISO 9001:2008; ISO 14001:2004 şartlarına uygun hale getirerek belgelendirdik.

Sarıbaş Ailesi olarak sizlere en doğal, en kaliteli ve en temiz ürünleri sunmanın gururunu yaşıyoruz.

Misyon ve Vizyonumuz

İlkemiz, kaliteden ödün vermeden geleneksel damak tadına uygun lezzetleri teknoloji ile birleştirerek sağlıklı koşullarda sizler için süt ve zeytin ürünleri üretmektir.

Hızla gelişen dünyada müşteri beklentilerini eksiksiz karşılayabilmek için; AR-GE gücümüzü artırmak, teknolojimizi ve alt yapımızı geliştirmek.

Tüketicilerimizin güvenini en yüksek kalitede sağlıklı ürünlerle kazanmak için, bilim insanları, mühendisler, beslenme uzmanları, tasarımcılar, yasal uzmanlar ve tüketici ilişkileri temsilcilerinden oluşan bir ekiple sektörün önemli dinamiklerinden olmak.

Sertifikalarımız