EN YEŞİL MERALARDAN

Güzel peynirin en büyük sırlarından biri yadsınamaz bir gerçektir ki süttür. Sarıbaş olarak, sütümüzü bitmek bilmeyen yeşil meralarda otlayan, tehlike içinde olmadan serbestçe gezen, herhangi bir stres yaşamadan doğal yaşamını sürdürerek geçiren hayvanlardan alıyoruz. Kullandığımız hiçbir sütte antibiyotik veya temizlik maddeleri artıkları bulunmuyor. Tamamen doğal süt kullanmaya önem veriyoruz.

NASIL ÜRETİYORUZ?

Bölgemizdeki güvendiğimiz hayvancılardan 1.kalite sütü mandıramıza getirerek işe başlıyoruz. Her zaman aynı kalite ve lezzette peynir üretmek için sütün protein ve yağ oranınını standart hale getirmeyi önemsiyoruz. Mandıraya getirilen sütlerde, önceliğimiz sağlığınız açısından tehlikeli olabilecek antibiyotik ve kimyasal madde atığı olup olmadığını test etmek oluyor. Bilimsel yöntemlerle sütten aldığımız numuneleri test edip, teyit ettikten sonra bir sonraki aşama olan pastörizasyona geçiyoruz. Peynir yapacağımız çiğ sütün pastörize olması, patojen mikroorganizmaları yok etmek için son derece önem taşır. Peynir yapımına hazır hale gelen sütümüzün içine yıllardır değişmeyen özel mayalarımızı katıyoruz ve peynirin şekil alması için özel kaplarda bekletiyoruz. Taze peynirleri olgunlaşmasına gerek olmadan ambalajlayıp taze halinde tüketmeniz için hazır hale getiriyoruz. Olgunlaşma süresi gerektiren peynirlerimiz için ise gerekli olgunluk süresine kadar bekledikten sonra ambalajlayıp size sunuyoruz. Size de Sarıbaş Gurme peynirlerinizin tadını çıkarmak kalıyor.

BİZ SARIBAŞ OLARAK...

Sarıbaş Gurme Ailesinin kendi zeytinliklerinden özenle topladığı zeytinleri, sofralarınıza taşıma hikayesini doğallığıyla yıllardır sürdürüyoruz...