HAYAT AĞACI

Kış aylarında yağmur ve karın etkisiyle kabarıp yumuşayan nemli toprağı, ilkbaharda traktörlerle sürerek veya belleyerek karıştırıyoruz. Ağaçlarımızın ihtiyacı olanı topraktan alması için ağacımıza gereken uygun ortamı sağlıyoruz. Verimin artması ve zeytinlerimizin sofralık hale gelmesi için hiçbir aşamayı eksik yapmamaya özen gösteriyoruz.

NASIL ÜRETİYORUZ?

Doğru vakitte ve doğru şekilde hasatı gerçekleştiriyoruz. Hasat yapıldıktan sonra zeytinlerimizi dikkatli bir şekilde üretim tesisimize taşıyoruz. Toplanan zeytinleri yağlık, sofralık gibi kategorize edip ayırıyoruz. Tüm zeytinleri yıkama işlemine alıyoruz. Tüm bu işlemlerden sonra, zeytinlerimizi Oleuropein adlı maddeden ayrıştırmak için tuzlu su dolu fermantasyon tanklarına koyuyoruz. Uzunca bir süre bekledikten sonra, doğal yolla fermente olan zeytinlerin içindeki şeker parçalanmış, böylelikle zeytinimizin acılığı gitmiş oluyor. Fermantasyon tankından alınan zeytinler tuzları yıkanıp yenmeye hazır hale getiliyor.

BİZ SARIBAŞ OLARAK...

Kendi zeytinliklerimizden özenle topladığımız zeytinleri, sofralarınıza taşıma hikayesimizi tüm doğallığıyla yıllardır sürdürüyoruz...